Cz En

Tereza Ťuláková

  1. Číslo: 002033
  2. Člen KA: Ano
  3. Klubový zpravodaj: Ano
  4. Členem KA od: 14. 12. 2009
  5. Členem KA do: 31. 12. 2019
  6. Pohlaví: žena

    Průkazy

  1. 050808 (M), Čipi

  2. 045111 (L), Ironie Sa-Kra Beskydy

Výsledky

  1. Čelčice - Tři oříšky pro Popelku II., 09. 11. 2019

  2. III. Zkouška, Čipi: Diskvalifikován

  3. II: Zkouška, Čipi: Diskvalifikován

  4. I. Zkouška , Čipi: 3/5, 39.69 s, 0.0 tr. b., 4.59 m/s

  5. Horka nad Moravou - HAVLICZECH XVI., 02. 11. 2019

  6. TRIAL I., Čipi: 2/9, 48.24 s, 0.0 tr. b., 4.15 m/s

  7. TRIAL II., Čipi: Diskvalifikován

  8. TRIAL III., Čipi: Diskvalifikován

  9. Hradčany-Kobeřice - Tři oříšky pro Popelku I., 06. 10. 2019

  10. ZkA I, Čipi: 3/12, 48.98 s, 0.0 tr. b., 4.12 m/s

  11. ZkA II, Čipi: 4/12, 45.87 s, 0.0 tr. b., 4.49 m/s

  12. ZkA III, Čipi: 2/11, 46.46 s, 0.0 tr. b., 4.41 m/s

  13. Hodonín - Hodonínské dvojzkoušky, 22. 09. 2019

  14. 1. Zkouška MA3, Čipi: 1/3, 45.61 s, 10.0 tr. b., 4.12 m/s

  15. 2. Zkouška MA3, Čipi: 2/3, 47.47 s, 8.47 tr. b., 3.71 m/s

  16. Třebíč - Podzimní trojzkoušky, 21. 09. 2019

  17. MA3 - druhá, Čipi: 4/7, 51.85 s, 5.0 tr. b., 4.24 m/s

  18. MA3 - první, Čipi: Diskvalifikován

  19. MA3 - třetí, Čipi: Diskvalifikován

  20. Sedlec u Mikulova - Létající trojzkoušky s JK Animals, 07. 09. 2019

  21. Zk agility I, Čipi: Diskvalifikován

  22. Zk agility II, Čipi: 4/5, 46.1 s, 5.0 tr. b., 4.3 m/s

  23. Zk agility III, Čipi: 2/5, 44.9 s, 5.0 tr. b., 4.68 m/s

  24. Sedlec u Mikulova - D-Y-Z ……… Cesta za duhový most, 01. 09. 2019

  25. 1. Zkouška MA3, Čipi: 2/7, 36.91 s, 5.0 tr. b., 5.04 m/s

  26. 2. Zkouška MA3, Čipi: 4/7, 48.0 s, 7.0 tr. b., 3.75 m/s

  27. Jumping Medium, Čipi: 5/8, 36.94 s, 5.0 tr. b., 4.3 m/s

  28. Šlapanice - 2x zkoušky, 25. 08. 2019

  29. 1. Zkouška MA3, Čipi: Diskvalifikován

  30. 2. Zkouška MA3, Čipi: Diskvalifikován

  31. Horka nad Moravou - O pohár Lovecké chaty se speciálním závodem pro kategorii XS, 13. 10. 2018

  32. Agility Open, Čipi: Diskvalifikován

  33. Agility Trial I, Čipi: 1/4, 49.21 s, 10.21 tr. b., 3.76 m/s

  34. Agility Trial II, Čipi: 3/4, 55.41 s, 20.41 tr. b., 3.36 m/s

  35. Třebíč - Trojzkoušky, 06. 10. 2018

  36. MA3 - druhá, Čipi: Diskvalifikován

  37. MA3 - první, Čipi: Diskvalifikován

  38. MA3 - třetí, Čipi: 3/8, 45.57 s, 11.57 tr. b., 3.73 m/s

  39. Sedlec u Mikulova - Pálavský DUO agiskok, 30. 09. 2018

  40. 1. Zkouška MA3, Čipi: 1/2, 44.68 s, 0.0 tr. b., 4.34 m/s

  41. 2. Zkouška MA3, Čipi: 1/2, 54.39 s, 21.39 tr. b., 3.9 m/s

  42. Rapotín - Dvouzkoušky Miacis 2018, 08. 09. 2018

  43. Zkouška 1 MA3, Čipi: Diskvalifikován

  44. Zkouška 2 MA3, Čipi: 2/5, 45.63 s, 6.63 tr. b., 3.84 m/s

  45. Mohelnice - HAVLICZECH V., 12. 08. 2018

  46. TRIAL II. MA3, Čipi: Diskvalifikován

  47. TRIAL I. MA3, Čipi: Diskvalifikován

  48. Česká Třebová - Podhorské dvojzkoušky JK Animals, Mistrovství seniorů + Mistrovství veteránů, 14. 07. 2018

  49. Veteráni, Čipi: Diskvalifikován

  50. Veteráni II, Čipi: Diskvalifikován

  51. Zkouška, Čipi: 1/2, 35.69 s, 0.0 tr. b., 4.54 m/s

  52. Zkouška II, Čipi: 1/2, 43.58 s, 0.0 tr. b., 4.54 m/s

  53. Březník (u Náměště nad Oslavou) - Lamberk - dvojzkoušky, 30. 08. 2014

  54. 1. LA1, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  55. 1. MA3, Čipi: Diskvalifikován

  56. 2. LA1, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  57. 2. MA3, Čipi: Diskvalifikován

  58. Třešť - Šiškobraní, 23. 08. 2014

  59. AGILITY, Ironie Sa-Kra Beskydy: 15/27, 36.59 s, 20.0 tr. b., 4.73 m/s

  60. AGILITY, Čipi: Diskvalifikován

  61. Hra, Čipi: 1/9, 14.04 s, 0.0 tr. b., 5.84 m/s

  62. Hra, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  63. JUMPING, Čipi: 5/9, 35.72 s, 10.0 tr. b., 4.48 m/s

  64. JUMPING, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  65. LA1, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  66. MA3, Čipi: Diskvalifikován

  67. Mitrov (Strážek) - Táborové Dvojzkoušky Podmitrov, 19. 08. 2014

  68. druhá zkouška LA1 LA1, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  69. druhá zkouška MA3 MA3, Čipi: 2/5, 37.57 s, 5.0 tr. b., 4.63 m/s

  70. první zkouška LA1 LA1, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  71. první zkouška MA3 MA3, Čipi: Diskvalifikován

  72. Petrov nad Desnou - SUSA CUP – trojzkoušky agility, 09. 08. 2014

  73. Zkouška III. LA1, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  74. Zkouška III. MA3, Čipi: 3/6, 41.75 s, 10.0 tr. b., 4.17 m/s

  75. Zkouška II. LA1, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  76. Zkouška II. MA3, Čipi: Diskvalifikován

  77. Zkouška I. LA1, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  78. Zkouška I. MA3, Čipi: 2/6, 43.57 s, 5.0 tr. b., 4.11 m/s

  79. Brno - Brněnský Drak, 13. 07. 2014

  80. Agility, Čipi: 1/21, 29.92 s, 0.0 tr. b., 4.85 m/s

  81. Jumping, Čipi: 11/23, 34.58 s, 5.0 tr. b., 3.88 m/s

  82. MA3, Čipi: 1/8, 32.41 s, 0.0 tr. b., 4.78 m/s

  83. Sedlec u Mikulova - SPECIFIC Summer AGI cup 2014, 28. 06. 2014

  84. Agility, Čipi: 6/17, 40.05 s, 10.0 tr. b., 4.79 m/s

  85. Agility, Ironie Sa-Kra Beskydy: 22/38, 44.62 s, 25.0 tr. b., 4.3 m/s

  86. Jumping, Ironie Sa-Kra Beskydy: 26/37, 38.04 s, 20.0 tr. b., 4.5 m/s

  87. LA1, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  88. MA3, Čipi: 1/8, 44.83 s, 5.0 tr. b., 4.46 m/s

  89. Šumperk Temenice - Miacis cup 2014, 07. 06. 2014 - 08. 06. 2014

  90. Jumping M, Čipi: Diskvalifikován

  91. Zkouška II MA3, Čipi: 1/3, 44.6 s, 5.0 tr. b., 4.48 m/s

  92. Zkouška I MA3, Čipi: Diskvalifikován

  93. Zbraslav u Brna - O liščí ohon a II. ročník Mistrovství republiky foxteriérů v agility, 01. 06. 2014

  94. II. LA1, Ironie Sa-Kra Beskydy: 8/13, 29.9 s, 15.0 tr. b., 5.25 m/s

  95. II. MA3, Čipi: 1/10, 36.58 s, 0.0 tr. b., 5.03 m/s

  96. I. LA1, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  97. I. MA3, Čipi: Diskvalifikován

  98. Jumping, Čipi: 2/26, 32.37 s, 0.0 tr. b., 4.51 m/s

  99. Jumping, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  100. Děčín - DogFriends kvalifikačky 2014 - 1. QZ dospělých, 26. 04. 2014 - 27. 04. 2014

  101. Agility 1, Čipi: 14/49, 42.83 s, 5.0 tr. b., 4.34 m/s

  102. Agility 2, Čipi: Diskvalifikován

  103. Jumping 1, Čipi: Diskvalifikován

  104. Jumping 2, Čipi: Diskvalifikován

  105. Zkouška, Čipi: Diskvalifikován

  106. Sedlec u Mikulova - 1. Sedlecké trojzkoušky, 31. 08. 2013

  107. III. LA1, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  108. III. MA3, Čipi: Diskvalifikován

  109. II. LA1, Ironie Sa-Kra Beskydy: 3/12, 39.49 s, 5.0 tr. b., 4.23 m/s

  110. II. MA3, Čipi: Diskvalifikován

  111. I. LA1, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  112. I. MA3, Čipi: Diskvalifikován

  113. Opatovice nad Labem - ACANA SIRIUS Cup 2013, 20. 07. 2013 - 21. 07. 2013

  114. NE - Holdye Memorial Agility L, Ironie Sa-Kra Beskydy: 10/29, 37.0 s, 10.0 tr. b., 4.78 m/s

  115. NE - Holdye Memorial Agility M, Čipi: 5/12, 37.48 s, 5.0 tr. b., 4.72 m/s

  116. NE - Jumping L, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  117. NE - Jumping M, Čipi: Diskvalifikován

  118. NE - Zkoušky LA1, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  119. NE - Zkoušky MA3, Čipi: Diskvalifikován

  120. SO - Acana Agility L, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  121. SO - Acana Agility M, Čipi: 4/7, 34.23 s, 10.0 tr. b., 4.67 m/s

  122. SO - Acana Jumping L, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  123. SO - Acana Jumping M, Čipi: 2/7, 29.91 s, 0.0 tr. b., 5.42 m/s

  124. SO - Zkoušky LA1, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  125. SO - Zkoušky MA3, Čipi: Diskvalifikován

  126. Brno - Brněnský drak, 14. 07. 2013

  127. Agility, Čipi: 1/23, 37.16 s, 0.0 tr. b., 4.57 m/s

  128. Agility, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  129. Jumping, Čipi: 1/24, 25.84 s, 0.0 tr. b., 5.11 m/s

  130. Jumping, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  131. LA1, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  132. MA3, Čipi: 4/10, 36.2 s, 5.0 tr. b., 4.06 m/s

  133. Česká Třebová - FITMIN CUP - Podhorka, 30. 06. 2013

  134. Agility, Čipi: 3/16, 42.8 s, 10.0 tr. b., 4.58 m/s

  135. Agility, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  136. Jumping, Čipi: Diskvalifikován

  137. Jumping, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  138. Zkouška, Čipi: 2/3, 45.32 s, 15.0 tr. b., 3.97 m/s

  139. Zkouška, Ironie Sa-Kra Beskydy: 6/10, 32.35 s, 25.0 tr. b., 4.51 m/s

  140. Horka nad Moravou - 2. zimní závody pro každého, 16. 03. 2013

  141. 1. Agility A0, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  142. 1. Agility A1, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  143. 1. Agility A3, Čipi: 3/9, 35.71 s, 5.0 tr. b., 5.07 m/s

  144. 2. Agility A0, Ironie Sa-Kra Beskydy: 12/19, 23.01 s, 20.0 tr. b., 5.26 m/s

  145. 2. Agility A3, Čipi: Diskvalifikován

  146. Opatovice nad Labem - SIRIUS Cup 2012, 28. 07. 2012 - 29. 07. 2012

  147. NE -agility Holdye memorial L, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  148. NE -agility Holdye memorial M, Čipi: 1/11, 29.02 s, 0.0 tr. b., 5.41 m/s

  149. NE - jumping L, Ironie Sa-Kra Beskydy: 14/21, 32.28 s, 20.0 tr. b., 4.31 m/s

  150. NE - jumping M, Čipi: 7/12, 27.81 s, 10.0 tr. b., 5.0 m/s

  151. NE - zkouška agility LA1, Ironie Sa-Kra Beskydy: 4/7, 29.64 s, 20.0 tr. b., 4.79 m/s

  152. NE - zkouška agility MA3, Čipi: 2/7, 39.08 s, 5.0 tr. b., 4.71 m/s

  153. SO - agility L, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  154. SO - agility M, Čipi: Diskvalifikován

  155. SO - jumping L, Ironie Sa-Kra Beskydy: Diskvalifikován

  156. SO - jumping M, Čipi: 6/18, 36.28 s, 10.0 tr. b., 4.3 m/s

  157. SO - zkouška agility LA1, Ironie Sa-Kra Beskydy: 8/11, 35.44 s, 20.0 tr. b., 4.94 m/s

  158. SO - zkouška agility MA3, Čipi: Diskvalifikován

  159. Brno - Brněnský drak, 15. 07. 2012

  160. Agility Medium, Čipi: Diskvalifikován

  161. Jumping Medium, Čipi: 1/19, 28.7 s, 0.0 tr. b., 5.02 m/s

  162. Zkouška MA3, Čipi: Diskvalifikován

  163. Česká Třebová - Fitmin Cup - Podhorka, 01. 07. 2012

  164. Agility, Čipi: 1/13, 35.83 s, 0.0 tr. b., 5.02 m/s

  165. Jumping, Čipi: Diskvalifikován

  166. Zkouška, Čipi: 1/4, 38.62 s, 0.0 tr. b., 4.17 m/s

  167. Rožnov pod Radhoštěm - MORAVIA OPEN 2011, 02. 07. 2011 - 03. 07. 2011

  168. Agility final M, Čipi: Diskvalifikován

  169. Agility III M, Čipi: 17/35, 38.53 s, 10.0 tr. b., 4.67 m/s

  170. Agility I M, Čipi: Diskvalifikován

  171. Agility IV M, Čipi: Diskvalifikován

  172. Agilty II M, Čipi: 6/41, 38.1 s, 0.0 tr. b., 4.2 m/s

  173. Jumping II M, Čipi: Diskvalifikován

  174. Jumping I M, Čipi: 5/41, 31.97 s, 0.0 tr. b., 5.16 m/s

  175. Rožnov pod Radhoštěm - MORAVIA OPEN 2011 - zkoušky, 01. 07. 2011

  176. Trial MA3, Čipi: Diskvalifikován

  177. Prostějov - 2. Kvalifikační závod pro reprezentaci na EO a MS FCI v agility, 25. 06. 2011 - 26. 06. 2011

  178. Agility 5 (EO + MS družstva) M, Čipi: Diskvalifikován

  179. Agility 5 (MS jednotlivci) M, Čipi: Diskvalifikován

  180. Agility 6 (EO + MS družstva) M, Čipi: Diskvalifikován

  181. Agility 6 (MS jednotlivci) M, Čipi: Diskvalifikován

  182. Agility 7 (EO + MS družstva) M, Čipi: 7/24, 37.86 s, 5.0 tr. b., 4.23 m/s

  183. Agility 7 (MS jednotlivci) M, Čipi: 6/24, 37.86 s, 5.0 tr. b., 4.23 m/s

  184. Agility 8 (EO + MS družstva) M, Čipi: 9/24, 36.2 s, 10.0 tr. b., 4.59 m/s

  185. Agility 8 (MS jednotlivci) M, Čipi: 8/24, 36.2 s, 10.0 tr. b., 4.59 m/s

  186. Jumping C (EO + MS družstva) M, Čipi: Diskvalifikován

  187. Jumping C (MS jednotlivci) M, Čipi: Diskvalifikován

  188. Jumping D (EO + MS družstva) M, Čipi: Diskvalifikován

  189. Jumping D (MS jednotlivci) M, Čipi: Diskvalifikován

  190. Brno-Cacovice - Letní Robinsonáda 2011, 18. 06. 2011

  191. Agility Medium, Čipi: 9/18, 37.99 s, 5.0 tr. b., 4.74 m/s

  192. Jumping Medium, Čipi: Diskvalifikován

  193. Zkouška MA3, Čipi: Diskvalifikován

  194. Hrušky (okres Vyškov) - Závody v Hruškách, 11. 06. 2011

  195. Agility M, Čipi: Diskvalifikován

  196. Jumping M, Čipi: 1/17, 30.65 s, 0.0 tr. b., 4.76 m/s

  197. Zkouška MA3, Čipi: 2/5, 40.62 s, 10.0 tr. b., 4.31 m/s

  198. Brno - 1. Kvalifikační závod pro reprezentaci na EO a MS FCI v agility, 28. 05. 2011 - 29. 05. 2011

  199. Agility 1 (EO + MS družstva) M, Čipi: Diskvalifikován

  200. Agility 1 (MS jednotlivci) M, Čipi: Diskvalifikován

  201. Agility 2 (EO + MS družstva) M, Čipi: 14/28, 42.86 s, 6.86 tr. b., 3.94 m/s

  202. Agility 2 (MS jednotlivci) M, Čipi: 14/28, 42.86 s, 6.86 tr. b., 3.94 m/s

  203. Agility 3 (EO + MS družstva) M, Čipi: Diskvalifikován

  204. Agility 3 (MS jednotlivci) M, Čipi: Diskvalifikován

  205. Agility 4 (EO + MS družstva) M, Čipi: 15/28, 42.32 s, 10.32 tr. b., 4.02 m/s

  206. Agility 4 (MS jednotlivci) M, Čipi: 15/28, 42.32 s, 11.32 tr. b., 4.02 m/s

  207. Jumping A (EO + MS družstva) M, Čipi: Diskvalifikován

  208. Jumping A (MS jednotlivci) M, Čipi: Diskvalifikován

  209. Jumping B (EO + MS družstva) M, Čipi: 2/28, 33.13 s, 0.0 tr. b., 4.8 m/s

  210. Jumping B (MS jednotlivci) M, Čipi: 2/28, 33.13 s, 0.0 tr. b., 4.8 m/s

  211. Zlechov - Zlechovské dvojzkoušky, 14. 05. 2011

  212. Zlechovské Zkoušky I-1.zkouška MA3, Čipi: Diskvalifikován

  213. Zlechovské Zkoušky I-2.zkouška MA3, Čipi: Diskvalifikován

  214. Praha - Kyje - Velká Jarní cena jednotlivců a družstev, 07. 05. 2011 - 08. 05. 2011

  215. Agility 3 Medium, Čipi: Diskvalifikován

  216. Agility Medium, Čipi: Diskvalifikován

  217. Jumping Medium, Čipi: Diskvalifikován

  218. Mistrovství kříženců - Agility Medium, Čipi: 3/12, 40.23 s, 5.0 tr. b., 4.08 m/s

  219. Prostějov - Dvojzkoušky, 01. 05. 2011

  220. Zkouška č.1 MA3, Čipi: Diskvalifikován

  221. Zkouška č.2 MA3, Čipi: Diskvalifikován

  222. Praha Kyje - Kvalifikační závod pro reprezentaci mládeže na European Open Junior, 23. 04. 2011 - 24. 04. 2011

  223. Agility 1 Medium junioři, Čipi: Diskvalifikován

  224. Agility 2 Medium junioři, Čipi: Diskvalifikován

  225. Agility 3 Medium junioři, Čipi: Diskvalifikován

  226. Agility 4 Medium junioři, Čipi: Diskvalifikován

  227. Jumping 1 Medium junioři, Čipi: 3/20, 31.4 s, 0.0 tr. b., 5.16 m/s

  228. Jumping 2 Medium junioři, Čipi: 2/20, 30.3 s, 0.0 tr. b., 5.05 m/s

  229. Sekvence 1 Medium junioři, Čipi: 1/20, 29.89 s, 0.0 tr. b., 3.25 m/s

  230. Sekvence 2 Medium junioři, Čipi: Diskvalifikován

  231. Mikulov - Mikulovský dvojhrb III, 26. 03. 2011

  232. II. Zkouška MA2, Čipi: 2/9, 43.64 s, 5.0 tr. b., 4.19 m/s

  233. I. Zkouška MA2, Čipi: 2/9, 40.25 s, 5.0 tr. b., 4.12 m/s

  234. Mikulov - Mikulovský dvojhrb II, 26. 02. 2011

  235. II. Zkouška MA2, Čipi: Diskvalifikován

  236. I. Zkouška MA2, Čipi: 2/11, 45.53 s, 15.0 tr. b., 3.67 m/s

  237. Mikulov - Mikulovský dvojhrb I, 29. 01. 2011

  238. Zkouška MA2, Čipi: 1/14, 35.75 s, 0.0 tr. b., 4.34 m/s

  239. Zkouška MA2, Čipi: 6/14, 47.6 s, 10.0 tr. b., 3.49 m/s

  240. Brno - Robinsonáda, 12. 06. 2010

  241. Agility M, Čipi: Diskvalifikován

  242. Jumping M, Čipi: Diskvalifikován

  243. Zkouška MA2, Čipi: Diskvalifikován

  244. Hrušky (okres Vyškov) - Agility v Hruškách, 09. 05. 2010

  245. Agility MA, Čipi: Diskvalifikován

  246. Jumping MA, Čipi: Diskvalifikován

  247. Zkouška A2 MA, Čipi: Diskvalifikován

  248. Vilémovice (okr. Blansko) - Vilémovický krápník, 10. 04. 2010

  249. Jumping M, Čipi: 3/15, 30.37 s, 5.0 tr. b., 4.94 m/s

  250. Jumping M, Čipi: 4/15, 26.13 s, 0.0 tr. b., 4.55 m/s

  251. Vilémovice (okr. Blansko) - Vilémovický dvojhrb, 05. 04. 2010

  252. Zkouška MA2, Čipi: 2/8, 33.22 s, 0.0 tr. b., 4.39 m/s

  253. Brno - Robinsonáda II., 05. 09. 2009

  254. Agility M, Čipi: Diskvalifikován

  255. Jumping M, Čipi: Diskvalifikován

  256. Zkouška MA1, Čipi: Diskvalifikován

  257. Brno - Robinsonáda na Ostrově, 06. 06. 2009

  258. Agility M, Čipi: Diskvalifikován

  259. Jumping M, Čipi: 2/14, 32.23 s, 0.0 tr. b., 4.47 m/s

  260. Zkouška MA1, Čipi: Diskvalifikován